Ford shpejton në energji elektrike me 11.4 miliardë dollarë investim

Prodhuesi amerikan i makinave Ford tha të hënën se ka në plan të investojë 11.4 miliardë dollarë në prodhimin e automjeteve elektrike, në një përpjekje për të pozicionuar veten për të udhëhequr largimin e Shteteve të Bashkuara nga karburantet fosile që dëmtojnë klimën.

Kompania tha se do të ndërtojë katër fabrika të reja për të prodhuar automjete elektrike dhe bateri që do të krijojnë 11,000 vende të reja pune deri në vitin 2025.

Së bashku me partnerin e saj të Koresë së Jugut SK Innovation, Ford do të ndërtojë fabrikat në Kentucky dhe Tennessee, tha prodhuesi i automjeteve në një deklaratë.

Ford do të investojë 7 miliardë dollarë, pjesë e një investimi prej 30 miliardë dollarësh të shpallur tashmë pranverën e kaluar, dhe SK Innovation do të vendosë pjesën e mbetur.

Ford tha se do të ishte “kompleksi më i madh, më i avancuar, më efikas i prodhimit të automobilave në historinë e tij 118-vjeçare” dhe do ta vendoste kompaninë në ballë të kalimit të vendit drejt automjeteve elektrike.

Deklarata tha: “Ky investim mbështet qëllimin afatgjatë të kompanisë për të krijuar një ekosistem të qëndrueshëm prodhues amerikan dhe për të përshpejtuar përparimin e tij drejt arritjes së neutralitetit të karbonit, mbështetur nga objektiva të bazuara në shkencë në përputhje me Marrëveshjen e Klimës në Paris.”

Kompania pret që midis 40 dhe 50 përqind të automjeteve të saj globale të jenë plotësisht elektrike deri në vitin 2030, sipas deklaratës.

Kryetari ekzekutiv Bill Ford tha, “Ky është një moment transformues ku Ford do të udhëheqë kalimin e Amerikës në automjetet elektrike dhe do të nisë një epokë të re të prodhimit të pastër, neutral ndaj karbonit.”

“Me këtë investim dhe një frymë novatore, ne mund të arrijmë qëllimet që mendohen reciprokisht ekskluzive – të mbrojmë planetin tonë, të ndërtojmë automjete të mëdha elektrike që amerikanët do t’i duan dhe kontribuojnë në prosperitetin e kombit tonë,” shtoi ai.

Njoftimi erdhi në mes të kërkesës së madhe për makinën e re të kompanisë F-150 Lightning dhe modele të tjera elektrike si E-Transit dhe Mustang Mach-E.

Ashtu si konkurrenti i tij GM, prodhuesi po përpiqet të arrijë me Tesla, pionierin kryesor të makinave elektrike.

Ford, i cili revolucionarizoi prodhimin e automjeteve të automatizuar një shekull më parë, tha se fillimi i tij do të ishte “investimi më i madh ndonjëherë amerikan në automjete elektrike në të njëjtën kohë nga çdo prodhues automobilistik”.

– ‘Pune të mira’ –

Nën presionin në rritje nga opinioni publik, dhe me klientët dhe investitorët gjithnjë e më të ndjeshëm ndaj shqetësimeve mjedisore, shumë prodhues të makinave kanë filluar të kthehen drejt automjeteve elektrike për të zvogëluar emetimet e dëmshme.

Deri kohët e fundit, kalimi në energji elektrike nuk ishte shënuar aq shumë.

“Ne po lëvizim tani për të ofruar automjete të përparuara elektrike për shumë e jo për disa”, tha Jim Farley, CEO i Ford.

Duke i bërë jehonë një teme të afërt me planet ekonomike të Presidentit Joe Biden, si dhe vendosmërinë e tij për të transformuar infrastrukturën për të trajtuar ndryshimet klimatike, Farley tha se investimi ishte “për krijimin e vendeve të mira të punës që mbështesin familjet amerikane”.

Njoftimi i Ford do t’i japë një shtysë Partisë Demokratike të Biden, e cila po e vendos planin e tyre masiv të investimit në infrastrukturë prej rreth 1 trilion dollarë në votim në Kongres këtë javë.

Demokratët duan të ndërmarrin hapa për të trajtuar ndryshimet klimatike, duke këmbëngulur se kalimi në një ekonomi më të gjelbër mund të krijojë miliona vende pune në të ardhmen.

Në formën e tij origjinale, plani i infrastrukturës parashikonte ndërtimin e një rrjeti kombëtar prej 500,000 stacionesh karikimi deri në vitin 2030 dhe një kalim në energji elektrike për 20 përqind të autobusëve të famshëm të shkollës të verdhë të vendit.

Artikulli paraprakTokio proteston kundër urdhrit të gjykatës së Koresë për të shitur asete për kompensim të Luftës së Dytë Botërore
Artikulli tjetërSHBA do të bëjë presion për lehtësimin e gjysmëpërçuesve në takimin e teknologjisë së BE -së