British Airways fillon fluturimet nё/nga Aeroporti Nderkombёtar i Prishtinёs ‘Adem Jashari’

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari ‘, LKIA, sot mirëpret fluturimin e parë nё kёtё sezonё me kompaninë ajrore British Airway njëra ndër kompanitё mё tё mёdha botёrore.

Fluturimet me kёtё kompani ajrore do tё fillojnё nga sot 02 Korrik 2021 dhe do tё operohen deri nё fund tё muajit Gusht.

Kёto fluturime janё paraparё tё realizohen tri herё nё javё, ditёve tё premte, tё shtunave dhe tё dielave me Airbus 320.

Artikulli paraprakJeff Bezos i jep fund rolit të tij udhëheqës në Amazon
Artikulli tjetërMicrosoft ka publikuar pamjet e para se si do të duket Windows 11