Ky është qyteti me më shumë milionerë në botë

Londra tejkaloi New York-un në numrin e milionerëve dollarë dhe u bë qyteti i parë në këtë kategori në botë, sipas studimit vjetor të njerëzve më të pasur në botë nga agjencia e pasurive të patundshme Knight Frank.

Gati 875,000 qytetarë të Londrës kanë më shumë se një milion dollarë, raporton The Guardian.

Kjo praktikisht do të thotë që çdo banor i dhjetë i kryeqytetit të Britanisë së Madhe është një milioner, gjë që tregon se ka një ndryshim të madh midis banorëve, sepse më shumë se 2.5 milion qytetarë të Londrës jetojnë në varfëri (28 përqind), treguan të dhënat e qeverisë.

Një raport studimi tregon se 874,354 njerëz kanë pasuri të patundshme, sende me vlerë dhe para më shumë se 1 milion dollarë, ndërsa ka rreth 820,000 në New York të renditur në vendin e dytë. /tesheshi.com/

Artikulli paraprak5 këshilla për të pasur sukses në lidhjet virtuale
Artikulli tjetërRezyme e rasteve të tregtisë me kamatë