Dyqanet e Apple rihapen nga e hëna

Apple sapo ka zbuluar planet e saj për rihapjen e të gjitha dyqaneve në Angli dhe Irlandë.

Në një deklaratë të dhënë ekskluzivisht për The Independent, Apple tha: “Jemi të ngazëllyer të fillojmë të mirëpresim vizitorët përsëri në dyqanet tona në Angli dhe Irlandë veriore të hënën”.

Ne kemi humbur klientët tanë dhe mezi presim të ofrojmë mbështetjen tonë. Me shumë punë dhe mësuar nga shtëpia, ne mezi presim të ofrojmë shërbimin dhe mbështetjen që u duhen, pavarësisht nëse marrja e një produkti të ri ose ndihma për atë që ata vetë kanë.

Dyqanet tona të rihapura së fundmi kanë procedura të rëndësishme sigurie përfshirë kontrollet e temperaturës, distancimin social dhe mbulesat e fytyrës për të siguruar që klientët dhe punonjësit të vazhdojnë të qëndrojnë të shëndetshëm.

Megjithëse klientët do të jenë akoma të mirëpritur të zgjedhin dhe blejnë si më parë, theksi kryesor do të jetë në shërbim, me Bar Genius gati për të zgjidhur çështjet me produktet, të ofrojë këshilla dhe më shumë.

Dyqanet e Apple tashmë janë rihapur në vende përfshirë Kinë, Tajvan, Hong Kong, Japoni, Australi, SH.B.A., Kanada, Itali, Austri, Zvicër, Gjermani dhe Francë. /

Artikulli paraprakProfesionet më të paguara në Kosovë sipas raportit të ASK-së
Artikulli tjetërParashikimi: në rast të një vale të dytë, PBB-ja globale mund të fundoset me 7.6 përqind