Me një teknikë të thjeshtë por të zgjuar, fermeri hero shpëton fshatin nga zjarri

Ky është momenti i pabesueshëm kur një fermer i guximshëm në Kent, ku teksa zjarri i afrohej, ai vazhdonte të punonte për të penguar flakët që përhapeshin në fushë.

Zjarrfikësit u thirrën në vendngjarje për të shuar një zjarr të madh që shpërtheu në një fushë në Lenham Heath, midis Maidstone dhe Ashford, në Kent, të shtunën.

Zjarri u përhap në pothuajse 20 hektarë tokë dhe mund të shihej nga një radhë e madhe shoferësh kamioni në M20.

Megjithatë, fermeri hero Bill Alexander ‘hyri me shpejtësi’ dhe përdori traktorin e tij për të prerë të korrat rreth zjarrit për të ndihmuar në ngadalësimin e tij pasi era e ktheu zjarrin drejt një shtëpie.

Pamjet tregojnë traktorin e gjelbër vetëm disa metra larg zjarrit, teksa Alexander e drejtonte pa frikë automjetin rreth tymit dhe flakëve.

Andy Barr, i cili zotëron fermën Kent, lavdëroi fqinjën e tij të mirë për veprimet prej  ‘heroi’ dhe postoi në Twitter imazhin e traktorit duke prerë të korrat. Zjarri më pas u vu nën kontroll nga zjarrfikësit./Motilokal

Artikulli paraprakOsmani, Kurti e Rizvanolli udhëtojnë për në Amerikë, pritet nënshkrimi i marrëveshjes me MCC-në
Artikulli tjetërÇka është “Universal Basic Income” ?