Londra humb kurorën e bursës më të vlefshme europiane

Londra ka humbur një tjetër status. Kryqyteti britanik nuk është më shtëpia e tregut më të madh të aksioneve në Europë.

Ky çmim është marrë nga Franca dhe kompanitë e saj të qëndrueshme të luksit si LVMH SE dhe pronari i Gucci Kering SA.

Një paund i dobët, frika e recesionit në Mbretërinë e Bashkuar dhe rritja e shitjeve në prodhuesit francezë të mallrave luksoze mendohet se qëndrojnë pas ndryshimit, sipas të dhënave nga Bloomberg.

Është hera e parë që Parisi ka kaluar Londrën që nga fillimi i regjistrimeve në 2003.

Artikulli paraprakKosova në rrezik nga produktet pa afat: Mbi 1 milion produkte të asgjësuara veç këtë vit
Artikulli tjetërTë drejtat socio-ekonomike të femrës në Islam

Comments are closed.