Erdogan teston automjetin turk TOGG

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan kreu një testim duke drejtuar prototipin më të fundit të automjetit turk TOGG në Luginën e Informatikës Gebze (Gebze Bilişim Vadisi), transmeton Anadolu.

Pas “Ceremonisë së Çmimeve për ata që i ofrojnë vlera Qendrës së Industrisë dhe Teknologjisë në Kocaeli” në Luginën e Informatikës në Gebze, presidenti Erdoğan kreu testimin duke drejtuar automjetin TOGG të Türkiye-s për të cilin vazhdojnë proceset e provës dhe testimeve.

Në një postim nga llogaria e tij në median sociale, lidhur me testimin Erdoğan tha: “Në rrugët e atdheut tonë parajsë…Vendas dhe kombëtar…”./Motilokal

Artikulli paraprakSi të negocioni pagën me inteligjencë
Artikulli tjetërProtestohet kundër rritjes së çmimit të çimentos në Kosovë