AIR MEDITERRANEAN STACIONON DY AEROPLANЁ AIRBUS 321, NЁ ANP ‘ADEM JASHARI’

Kompania Ajrore Air Mediterranean, tani ka bёrё edhe stacionimin e dy aeroplanёve Airbus 321 nё Aeroportin Ndёrkombёtarё Prishtinёs ‘Adem Jashari’ LKIA, me njё kapacitet prej 220 ulёsesh.

Qё nga vikendi i kaluar kjo kompani ka destinacion nisjeje Prishtinёn, pёr tё fluturuar nё aeroportet evropiane siç janё: Dusseldorf, Stuttgart, Munich, Mulhouse, Malmo dhe Gothenburg.

Stacionimi i aeroplanёve nё aeroportin tonё pritet tё ndikoj dukshёm nё uljen e çmimeve tё biletave dhe poashtu ofron zgjedhje mё tё madhe fluturimesh.

Air Mediterranean ka hyrё nё tregun e Kosovёs qё nga muaji Mars 2020 .

Artikulli paraprakKompania “Bosch” transferon linjën e saj të prodhimit nga Greqia në Turqi
Artikulli tjetërNJOFTIM PËR TATIMPAGUESIT NGA MINISTRIA E FINANCAVE