THY fillon fluturimet në Dallas, destinacioni i 11-të në SHBA

Linjat Ajrore Turke (THY) filluan fluturimet në qytetin Dallas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

Linjat Ajrore Turke (THY) filluan fluturimet në qytetin Dallas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas deklaratës së bërë nga Kompania e Linjave Ajrore Turke (Turkish Airlines), kompania që fluturon në më shumë vende të botës, të premten bëri fluturimin e parë në Dallas, duke e rritur numrin e destinacioneve të saj në SHBA në 11.

THY, e cila do të realizojë katër fluturime në javë, të hënën, të mërkurën, të premten dhe të dielën në Dallas, qyteti i 4-të më i madh në Teksas, do të zhvillojë fluturimet në Dallas me avionët e gjeneratës së re Boeing 787-9 Dreamliner.

Artikulli paraprakMetalet bazë dhe artikujt prej tyre me rritjen më të madhe të eksporteve
Artikulli tjetër19 rregullat për sukses nga pronari i 100 kompanive