Si i ndryshoi pamja dhe shëndeti pasi filloi të punoj nga shtëpia

Roland Rosevear një qytetar nga Britania e Madhe, me anë të një postimi të bërë në rrjetin social LinkedIn, tregoi se si ndryshoi në dukje pas fillimit të punës nga shtëpia apo siç njihet si puna remote, transmeton magazina informative ekonomiaislame.com. Me anë të dy fotove të publikuara, ai argumenton si se ka ndryshuar pamja e tij për një kohë të shkurtër.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të bërë nga Roland Rosavear.

“Kam lexuar një statistikë në LinkedIn sot se punonjësit në distancë janë më të shëndetshëm dhe ushtrojnë mesatarisht 30 minuta shtesë në ditë.

Fotografia në të majtë jam unë menjëherë pasi mbarova një punë ku kisha një udhëtim 3-orësh vajtje-ardhje.

Fotografia në të djathtë jam unë, sot, pas 3 vitesh pune në distancë.

Unë ushtrohem shumicën e ditëve, bëj një mëngjes dhe drekë të shëndetshme çdo ditë dhe nuk kam stresin e udhëtimit”./ekonomiaislame/

Artikulli paraprak15 këshilla se si të menaxhoni paratë tuaja gjatë një krize
Artikulli tjetërArti i gjeometrisë në Islam