“Pse të jemi të varur nga dollari dhe euroja?

“Pse të jemi të varur nga dollari dhe euroja? Në monedhën tonë kombëtare ka bereqet dhe nuk do të humbni. Askush nuk ka të drejtë të injektojë pesimizëm në këtë vend”

“Qytetarët, që kanë valutë në shtëpitë e tyre, të vijnë dhe t’i këmbejnë ato me flori ose lira turke. Le të vlerësohet kështu floriri dhe lira turke, e jo monedhat e huaja. ”

“Mos u shqetësoni aspak, do ta prishim edhe këtë lojë brenda një kohe të shkurtër” tha Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdoan.

Artikulli paraprakFabrikat e Behgjet Pacollit në Gjakovë, ia bëjnë “bllok” Ramiz Kelmendit e Mimoza Kusari- Lilës!
Artikulli tjetërPopulli turk nis fushatën për shpëtimin e lirës