Pas tre muajsh, 70 për qind e TVSH-së për serbët

Përafërsisht të hyrat nga TVSh-ja nga pikat doganore në kufirin me Serbinë në veri sillen nga 20 deri në 23 milionë euro në vit.

Nëse llogaritet 70 për qind ndarja buxhetore për veriun atëherë kjo i bie afro 15 milionë euro në vit.
Shtatëdhjetë për qind e të TVSH-së, pritet t’u ndahen serbëve, shkruan Kosova Sot.
Për këtë janë marrë vesh kryeministrat e dy vendeve, Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq.
Marrëveshja, sipas gazetës, do të hyjë në fuqi pas tre muajsh./Ind/kohaislame

Artikulli paraprakGreqia më e korruptuara në BE
Artikulli tjetër14 qytete turke konkurojnë me ekonomi të fuqishme botërore