Burger King hap restorantin e tij të parë 100% vegjetarian

Këtë javë Burger King ndryshoi fotografinë e profilit në Twitter në atë që dukej të ishte logoja e tij me një gabim drejtshkrimor. Në vend që të thuhej “Burger King” në paletën e zakonshme të ngjyrave, imazhi lexonte “Vurger King” në të gjelbër. Sigurisht që përdoruesit e këtij rrjeti nuk kanë vonuar të vënë në dukje “gabimin” që ishte bërë.

Ajo që ata nuk dinin është se ky ndryshim ishte qëllimisht për të lënë të kuptohet një njoftim i ardhshëm. Duke u bërë restoranti i tij i parë me produkte 100% vegjetariane, që do të jetë i hapur për një muaj në Paseo del Prado, Madrid.

“Ne duam të arrijmë si njerëzit që e bazojnë dietën e tyre në produktet bimore dhe ata që hanë mish, por duan të reduktojnë konsumin e tyre,” tha Borja Hernández de Alba, drejtoresha e përgjithshme e Restaurant Brands Iberia Spain dhe Portugali.

 

Menuja do të përfshijë një version të ngjashëm të burgerit të famshëm Whopper, nuggets vegjetariane dhe një Long Vegetal të frymëzuar nga Long Chicken. Ky i fundit ka një imitim të mishit të pulës nga soja dhe gruri dhe nëse e hiqni majonezën nga porosia juaj ai do të bëhet një ushqim vegan.

Marka siguroi se cilësia e produkteve të saj vegjetariane do të jetë e shkëlqyer duke pasur V-Label, një vulë cilësore që mes shumë gjërave kontrollon që produktet të mos kenë asnjë kontakt me mishin. Një përqindje e vogël, por jo e parëndësishme e njerëzve janë bërë vegjetarianë vitet e fundit, kështu që kjo dritare është një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar një hap përpara.

/entrepreneur

Artikulli paraprakSa shumë i besoni telefonit tuaj të mençur Android?
Artikulli tjetërMcDonald’s në mungesë të stafit. I gatshëm të paguajë 21 dollarë në orë