Vetura më e shitur gjatë vitit 2021

Gjiganti automobilistik “Toyota” e Japonisë ruajti titullin e saj si shitësi kryesor i automjeteve në vitin 2021, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Toyota” ka shitur në vlerë totale 10.5 milionë automjete globalisht në vitin 2021. Shifra përfshin shitjet nga filialet e saj si “Daihatsu” dhe “Hino”.

Kompania e zhvendosi pozicionin e rivalit të saj gjerman “Volkswagen” për të dytin vit radhazi. Megjithatë, “Toyota” nuk mund të arrijë ende nivelin e shitjeve të cilin e kishte para fillimit të pandemisë.

Ndërkaq shitjet e “Volkswagen”-it ishin rreth 8.9 milionë vitin e kaluar. /Anadolu Agency/

Artikulli paraprakVizita e presidentit Erdoğan në Shqipëri, me rëndësi strategjike
Artikulli tjetërStrategjia e efektivitetit më të madh në kujdesin ndaj klientit – Sistemi