Samsung prezanton UNBOXING e formacionit të 2021

Samsung prezanton UNBOXING e formacionit të 2021. Zbuloni më shumë rreth pasioneve tuaja

 

Nga MICRO LED dhe Samsung Neo QLED te monitorët dhe ekranet Lifestyle,Samsung ripërkufizon rolin e televizorit në shtëpi me aftësi përshtatur nevojave të reja dhe interesave personale të konsumatorëve.

Samsung Electronics prezantoi formacionin e tij të 2021 të MICRO LED, Samsung Neo QLED, televizorëve lifestyle, monitorëve dhe soundbar-ëve në eventin virtual Unbox & Discover. Teksa njerëzit kalojnë gjithnjë e më shumë kohë në shtëpi, risitë e fundit të Samsung lejojnë konsumatorët të marrin maksimumin nga ekranet e tyre – duke i lejuar ata të punojnë në mënyrë efikase, të komunikojnë në mënyrë efektive dhe të eksplorojnë pasionet e tyre personale.

“Në Samsung, ne jemi krenar që vazhdimisht sjellim risi për të përmirësuar jetën e përditshme të konsumatorëve. Gjatë vitit të kaluar, teknologjitë që dikur ishin “të këndshme për t’u patur” u bënë një nevojë, pasi shtëpitë tona u bënë zyra, shkolla, palestra dhe më shumë ”, tha James Fishler, Zv. President Sekorit të Argëtimit Shtëpiak në Samsung Electronics America. “Roli i televizorit në jetën tonë është rritur – dhe në 2021, Samsung vazhdon të ripërkufizojë rolin e televizorit rreth nevojave dhe pasioneve të konsumatorëve.”

Për dekada, televizorët shiheshin thjesht si një mënyrë për të parë filma dhe shfaqje; tani, ata shërbejnë si salla konferencash dhe qendra fitnesi. Duke përfituar nga shumë veçori, për herë të parë gjatë këtyre viteve, njerëzit po rishqyrtojnë rolin që televizori luan në jetën e tyre.

Përtej qasjes inovative të Samsung për karakteristikat e reja, lidershipi ynë në cilësinë e fotos e ka bërë Samsung prodhuesin numër NJË të televizor për 15 vjet rresht. Në 2021, Samsung vazhdon të zhvillohet më tej, të hapë terren të ri për t’u ofruar konsumatorëve përvoja të jashtëzakonshme shikimi.

MICRO LED vjen në shtëpi

Me shkëlqim mahnitës, të zezë të thellë dhe cilësi të paparë të imazhit, teknologjia MICRO LED ofron një përvojë inovative  të shikimit. LED-ët e tij inorganikë ndihmojnë në parandalimin e djegies dhe sigurojnë që ekrani të duket e të shfaqë ngjyra dhe imazhe të gjalla gjatë gjithë ‘jetës së tij’.

Në vitin 2018, Samsung prezantoi MICRO LED në formën e “The Wall” – një sistem i konfigurueshëm modulesh që mund të arrijnë 292 inç për një përvojë si anjë tjetër më parë. Me fleksibilitetin e tij të qenësishëm, “The Wall” kërkonte instalim profesional në shtëpi ose zyrë.

Në vitin 2021, Samsung sjell të gjithë fuqinë e teknologjisë MICRO LED në formën e një eksperience tradicionale televizive. Tani, konsumatorët mund të marrin përvojën kinematografike në një dizajn të bukur të ekranit cep më cep, pa qenë nevoja për montim dhe instalim profesional. LED MICRO është i disponueshëm në madhësi 110’’ dhe 99’’ globalisht duke filluar në fund të Marsit; një madhësi 88’’do të vijë këtë vjeshtë; dhe një 76’’ është rrugës.

MICRO LED mund të shndërrohet në 4 ekrane në një. Me 4Vue (Quad View), konsumatorët mund të shikojnë deri në katër burime të përmbajtjes njëkohësisht. Vazhdoni të shihni sport, ndërkohë që luani një videogame. MICRO LED sjell cilësi të vërtetë figurës në një shkallë të madhe.

Samsung Neo QLED përshtatet në çdo shtëpi dhe për çdo pasion

Ndërsa njerëzit i drejtohen televizorëve si një rrugëdalje për pasionet e tyre, Samsung zhvilloi Samsung Neo QLED për të rritur përvojën e shikimit, pa marrë parasysh se çfarë po shikoni. Përvoja e shikimit të Samsung Neo QLED përcaktohet nga procesori ynë Neo Quantum dhe LED-et e reja Quantum Mini. Vetëm me 1/40-të të madhësisë së LED-ve konvencionale, Mini LEDs Quantum lejon një kontroll ultra të imët të dritës. Me një të zezë të thellë, drita të ndritshme dhe teknologji më inteligjente se çdo televizor Samsung që ka ofruar ndonjëherë, Samsung Neo QLED jep një pamje ultra-realiste – nëse jeni duke parë një lojë futbolli, ose duke luajtur një videogame.

Për të ofruar më tej performancë të optimizuar të lojërave në linjën e Samsung Neo QLED dhe QLED 2021, Samsung ka bashkëpunuar gjithashtu me AMD për të krijuar televizorin e parë me mbështetjen Freesync Premium Pro si për lojërat PC ashtu edhe për ato console për të ofruar një përvojë me të vërtetë të jashtëzakonshme të lojrave HDR. Për më tepër, Game Bar-i i ri i Samsung ndihmon lojtarët të monitorojnë shpejt aspektet kritike të lojës. Mund ta përdorni për të hyrë në TV Super Ultrawide Gameview të Samsung, i cili sjell panorama me gjerësi ekstreme- tradicionalisht të disponueshëm vetëm në monitorët e lojërave – në televizor.

Për ata që kanë pasion fitnesin, Samsung Neo QLED sjell trajnime atletike dhe stilin e një jete të shëndetshme në shtëpi. Vitin e kaluar, kur njerëzit nuk ishin në gjendje të shkonin në palestër, shumë kërkuan mënyra për të qëndruar në formë në shtëpi. Samsung Health[1], një platformë gjithëpërfshirëse e fitnesit, nisur në pranverën e vitit 2020, plotësoi këtë nevojë. Samsung Health na ndihmoi të qëndrojmë fit me aplikacionet partnere për çdo stil të fitnesit  dhe shëndetit, së bashku me lidhjen e pandërprerë me pajisjet mobile dhe pajisjet që ne mbajë.

Në 2021, Samsung Health shton një përfitim ekstra atë të një Smart Trainer[2]. Me një kamera opsionale të shitur veçmas, Trajneri  SMART  përdor AI për të analizuar sjelljen tuaj dhe për të siguruar reagime në kohë reale për të përmirësuar formën tuaj ndërsa ndiqni videot udhëzuese.

Në vitin 2021, modelet 8K të Samsung Neo QLED (QN800A dhe QN900A) do të jenë të disponueshme në madhësi 65 “, 75” dhe 85 “, ndërsa modelet 4K (QN90A dhe QN85A) do të pasqyrojnë një përzgjedhje edhe më të gjerë, duke filluar nga 50”. Modelet QN95, QN90 dhe QN85 do të jenë të disponueshme në Shqipëri dhe në rajon.

Teknologji televizive që pasqyron stilin tuaj brenda ose jashtë

“The Frame” shndërron televizorin në një vepër arti që mund të personalizohet për t’iu përshtatur dekorit tuaj. Me partneritete të reja në Art Store, si NAVA Contemporary dhe Etsy, The Frame përmban vepra arti më origjinale për t’iu përshtatur shijeve individuale. Ai gjithashtu përfshin teknologjinë e kurimit automatik të bazuar në AI që rekomandon punime arti bazuar në zgjedhjet tuaja. The Frame përmban hapësirë ​​të shtuar për ruajtjen e fotografive nga 500 megabajt në 2020 në 6 gigabajt në 2021, kështu që ju mund të ruani deri në 1200 fotografi (të gjitha) me cilësi UHD. Nga klasikët e dashur te fotografia mahnitëse, Art Store ju jep akses në një larmi përmbajtjesh për të personalizuar hapësirën tuaj.

Në vitin 2021, ekzistojnë mënyra të reja për të personalizuar vetë The Frame – nga opsionet e reja të montimit si Slim Fit Wall Mount në pesë opsione kornizash dhe më shumë nga ofruesit e palëve të treta. Për më tepër, ne e kemi bërë Frame 2021 më të hollë se kurrë: vetëm 24.9 milimetra i trasha, afërsisht e njëjta thellësi me një kornizë fotografike aktuale. Është po aq tërheqës i fikur aq sa është në gjendje të ndezur.

Samsung po ofron gjithashtu një mënyrë të re për të shfaqur Frame 2021, me My Shelf, një pajisje e re që lançohet globalisht më vonë këtë vit, që ju lejon të krijoni një mur të ‘personalizuar’ me prekje personale për të plotësuar ekranin dhe dekorin tuaj. My Shelf mund të jetë i bashkangjitur në madhësitë e Kornizës 55 inç, 65 inç dhe 75 inç dhe do të jetë në dispozicion në katër ngjyra të ndryshme: bezhë, e bardhë, kafe dhe e zezë.

Për ata që u mungon përvoja e kinemasë, The Premiere, projektori i parë i trefishtë i industrisë me lazer me rezolucion 4K, përfaqëson fazën tjetër të “kinemanë shtëpiake” – e gjitha në një paketë kompakte. Projektorët tradicionale të dritave mund të jenë të dobët dhe të vështirë për tu vendosur – dhe edhe nëse ato ofrojnë një ekran të madh, rezolucioni ndonjëherë është shumë më i ulët  sesa i një TV të zakonshëm. Dizajni minimalist i Premiere, me cepa të rrumbullakosura dhe një copëz pëlhure, përshtatet bukur në çdo shtëpi. Për të ndihmuar konsumatorët të përdorin Premiere kudo në shtëpinë e tyre, më vonë këtë vit në Samsung.com, ne do të ofrojmë ekrane të rrotullueshme të optimizuara për Premiere . Thjesht poziciononi Premierën rreth 5 inç ose më larg nga një mur ose ekran ALR dhe le të shpërthejnë kokoshkat.

Në vitin 2020, Samsung nxorri performancën e saj udhëheqëse të industrisë së fotografisë nga brenda shtëpisë në oborr – njësoj si konsumatorët po kërkonin të dilnin jashtë. Me “The Terrace”, televizorin tonë të parë në ambient të jashtëm, konsumatorët mund të shijojnë cilësinë e figurës, performancën e audios dhe tiparet inteligjente që ata presin nga Samsung edhe jashtë. Dhe ata mund ta bëjnë këtë pa shqetësime; Terrace është rezistent ndaj motit, me një vlerësim IP55 për t’u mbrojtur nga uji dhe pluhuri. Gjithashtu është shumë i thjeshtë për t’u instaluar dhe i lehtë për t’u lidhur me shërbimin kabllor dhe një rrjet Wi-Fi. “The Terrace” është i disponueshëm në 55 ”, 65”, dhe një model i ri 75” Full Sun do të vijë në kohë për verën.

Ekrane të përshtatshme për çdo nevojë – nga Produktiviteti te Loja

Monitori Smart është monitori i parë i Samsung-ut “bëj gjithçka” – duke bashkuar më të mirën e monitorit dhe TV. Smart Monitor është i përshtatshëm me Wi-Fi, Bluetooth, Wireless DeX dhe Apple AirPlay 2, duke i lënë konsumatorët të punojnë nga kudo pa pasur nevojë të lidhen me një PC. Me AirPlay 2, klientët mund të transmetojnë, kontrollojnë dhe ndajnë përmbajtjen e tyre të preferuar direkt nga iPhone, iPad ose Mac në monitorin e tyre.

Në vitin 2020, monitori i lojrave Odyssey G9 gjeneroi shumë zhurmë – këtë vit, Samsung po ngre nivelin e përvojës me një ekran Quantum MiniLED dhe karakteristikat premium të lojrave. Lakimi i ekranit 1000R, i kombinuar me teknologjinë e ekranit Quantum MiniLED, u jep lojtarëve një përvojë ndryshe nga çdo tjetër. G9 i ri bashkohet me formacionin e plotë të Samsung-ut, të monitorëve të lakuar ose të sheshtë të lojërave Odyssey.

Për të mundësuar një mënyrë të re të të mësuarit dhe të punuarit  duke qëndruar të sigurt, ne po prezantojmë Samsung Interactive Display FLIP 75-inç, një tabelë e bardhë dixhitale në të cilën mund të shkruani, vizatoni dhe redaktoni. Flip ofron karakteristika për punën dhe mësimin hibrid për të ndihmuar konsumatorët të kenë sukses – qoftë në klasë, zyrë ose në shtëpi. Me cilësi të optimizuar të fotos 4K dhe pamje të lehta për t’u lexuar, një ekip deri në 20 persona mund të punojë njëkohësisht për të sinkronizuar pajisjet personale për ndarjen e përmbajtjes në kohë reale. Krijuar për të nxitur një bashkëpunim më të madh, për të rritur produktivitetin dhe për të mundësuar një shkëmbim të ideve, ekrani 75 inç bashkohet me ekranin 55 inç, 65 inç dhe 85 inç.

Tingull që përputhet me Vizualen

Ndërsa televizorët Samsung ofrojnë tinguj të pabesueshëm nga altoparlantët më të vegjël, asgjë nuk sjell përvojën e kinemasë në shtëpi, si shtimi i një soundbar-i Samsung. Formacioni i Serive Q 2021 përfshin teknologji ekskluzive Q-Symphony, duke sinkronizuar audion nga televizorët Samsung për të dhënë një tingull të përmirësuar 3-dimensional. Soundbar madje mat mjedisin e tij për të projektuar audion pikërisht aty ku duhet.

Për një përvojë gjithëpërfshirëse të plotë, të thellë dhe të pasur, Q950A mburret me tingullin e parë të industrisë me kanal 11.1.4 që ju vendos ju në qendër të aksionit. Karakteristika e saj e re Bass Boost u lejon përdoruesve të shtojnë “më shumë bum” me një klikim të thjeshtë. Për ata që luajnë muzikë nga pajisjet e tyre mobile, Tap Sound e bën atë aq të thjeshtë sa të prekni një pajisje në soundbar. Q950A[3] punon me ‘asistentë’ të shumtë të zërit, përfshirë Amazon Alexa dhe Bixby – duke e bërë të lehtë marrjen nën kontroll të plotë të përvojës së dëgjimit.

Pasionet, Stili, Shijet dhe Nevojat

Në vitin 2021, Samsung plotëson pasionet tuaja, përshtatet me shijet tuaja dhe jep performancë që përmirëson të gjitha përvojat. Nga kulmi i performancës luksoze në MICRO LED, te tërheqja estetike e The Frame, Samsung ripërcakton rolin e TV në shtëpinë tuaj – në një kohë kur TV është më i rëndësishëm se kurrë.

* Disponueshmëria e produktit mund të ndryshojë sipas rajonit.

Për më shumë informacion mbi produktet TV të Samsung, ju lutemi vizitoni www.samsung.com/.

Rreth Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com

[1] Disponueshmëria varet nga tregu

[2] Disponueshmëria varet nga tregu

[3] Disponueshmëria varet nga tregu

Artikulli paraprakNdërtimi i një marke nuk është rastësi. Ndërmerrni këto hapa për të arritur suksesin
Artikulli tjetërDel në ankand postimi i parë në Twitter, ofrohen 2,5 milionë dollarë