Rrjedhje informacioni para lëshimit në treg të Pixel 4 dhe Pixel 4 XL

Google ka planifikuar të lëshojë telefonat e rinj Pixel më 15 tetor, që është nesër.
Përpara fillimit, Pixel 4 dhe Pixel 4 XL janë renditur në një faqe interneti të shitjes me
pakicë në Kanada për para-prenotim. Lista përfshin gjithashtu një krahasim specifikimi të
Pixel 4 dhe Pixel 4 XL me Pixel 3 XL të vitit të kaluar. Renditja zbulon gjithashtu disa tablo të vogla të telefonave të rinj Pixel, megjithatë, tabloja mezi zbulon ndonjë detaj të ri në lidhje me modelin e telefonave. Megjithëse, ai tregon variantet e ngjyrave Vetëm të Zezë dhe Qartë të Bardhë të telefonave Pixel.

 

Lista është parë për herë të parë nga 9To5Google. Specifikimet e dala në listë zbulojnë se
(në përputhje me renditjen zyrtare të Google dhe spekulimet e mëparshme) Pixel 4 dhe Pixel 4 XL do të kenë një aparat fotografik dual në pjesën e pasme me një kombinim sensori 12 dhe 16 MP.
Kamera e re e Pixel do të mbështesë gjithashtu rezolucionin e videos 4K. Sa i përket selfie-ve, Pixel 4 dhe Pixel 4 XL do të kenë një sensorë kamerash 8 MP dhe mbështetje për video 1080p.
Më tej, të dy telefonat inteligjentë gjithashtu besohet se do të operojnë me çipin e ri Qualcomm Snapdragon 855 me 6 GB RAM. Sipas listës, modeli 64 GB ishte gati për para-prenotim në BestBuy Canada, megjithatë,mund të ketë variante më të larta të ruajtjes gjithashtu.

Pixel 4 dhe Pixel 4 XL do të shfaqin gjithashtu Face Unlock dhe Motion Sense të reja.

Duke u bazuar ne rrjedhjen e informacioneve, tipari Motion Sense do t’u lejojë përdoruesve të hapin ekranin, të heshtin thirrjet dhe alarmet dhe gjithashtu të aktivizojnë lock-screen duke përdorur gjeste dore.
Ekziston edhe një veçori tjetër e veçantë e përmendur në rrjedhjen e informacioneve, që Google do ta prezantoj në ditën e lançimit edhe pse aktualisht nuk ka detaje në lidhje me këtë veçori.

Dallimi i vetëm, sipas specifikave të rrjedhjeve, midis Pixel 4 dhe Pixel 4 XL është i baterisë dhe madhësisë së tyre.
Raportohet se, Pixel 4 do të ketë një ekran të lëmuar të plotë HD + OLED 5.7 inç, ndërsa Pixel 4 XL do të ketë një ekran të lëmuar Quad HD + 6.3 inç. Për sa i përket baterisë, Pixel 4 do të vijë me një bateri 2,800 mAh kurse Pixel 4 XL do të vie me një bateri më të madhe 3,700 mAh.

Për më tepër, renditja përfshin edhe materialin promovues, i cili flet për aftësinë e Pixel 4 për të bërë foto në studio.
Ai thotë se realizimi i fotove nuk ka nevojë për “asgjë të re për të mësuar dhe nuk kërkohet editim”. /Tech2

 

Artikulli paraprakSalah frymëzoi një tifoz për t’u kthyer në Islam
Artikulli tjetërTregtia, përkufizimi i saj dhe llojet e shitblerjeve në Islam