Robert Kiyosaki paralajmëron se kriza më e madhe e tregut në histori po afron

eAutori i “Rich Dad Poor Dad” i nxit njerëzit të blejnë ar, argjend dhe bitcoin.

Të martën e kaluar, investitori dhe autori Robert Kiyosaki shkroi në llogarinë e tij në Twitter se së shpejti do të ndodhë kriza më e madhe që tregu ka parë në historinë botërore dhe se njerëzit duhet të fillojnë të përgatiten. Lajmi i mirë, shtoi ai, është se koha më e mirë për t’u pasuruar është kur ka një krizë ekonomike.

“Flluska më e madhe në historinë botërore po bëhet edhe më e madhe. Kriza më e madhe në historinë botërore po vjen. Blini më shumë ar dhe argjend. Në pritje të Bitcoin për të rënë në 24 mijë dollarë. Krizat janë koha më e mirë për t’u pasuruar. Kujdesuni për veten.” shkroi ai në Twitter.

Ai nuk dha detaje se pse mendon se po afron kjo ngjarje dhe nuk është hera e parë që paralajmëron në rrjetet e tij sociale se do të ndodhë diçka e tillë. Kur bitcoin ra, ai tha se e konsideroi atë një lajm të mirë sepse është i sigurtë se në një moment vlera e tij do të kalojë një milion dollarë, kështu që tani është një kohë e mirë për të investuar në të.

Në prill ai gjithashtu ndau se beson se dollari po zhduket dhe është e këshillueshme të investoni në kriptovaluta.

 

/entrepreneur

Artikulli paraprakVendet e Ballkanit pa roaming nga 1 korriku
Artikulli tjetërStarlink, rrjeti satelitor i Elon Musk do të shpërndajë internet në gjithë botën brenda pak javësh