Kur mund të vijë iPhone Flip?

iPhone Flip është përsëri temë diskutimi, por kur mund të dalë në treg?

Telefonat inteligjentë të palosshëm janë rikthyer në modë që nga Galaxy Flip Z më së voni. Por ende nuk ka një iPhone të palosshëm nga Apple. Gjithmonë ka raporte dhe video konceptuale.

Përsëri u tha se Apple do të donte të prezantonte një iPhone të palosshëm “deri në vitin 2025”.

Videot e konceptit tregojnë një përzierje të një iPhone dhe një Galaxy Flip Z, kështu që do të dukej sikur do të ndërtonit një iPhone Flip nga modelet ekzistuese.

“iPhone Flip” mund të ketë një aparat fotografik të vogël, në qendër të vrimës. Kamera e trefishtë do të përmbajë skanerin LiDAR dhe do të kishte një ekran të dytë më të vogël nga jashtë.

Një raport nga “Tom’s Guide” nga dhjetori tregon se Apple do të prezantojë iPhone 13 në vitin 2021, por jo një iPhone Flip. Sipas raportit, do të ishte viti 2022 më i miri që mund të prezantohet.

Por “DigiTimes” e di se iPhone Flip nuk është thjesht një telefon me ekran të dyfishtë, siç do të ishte rasti me Surface Duo, por një telefon “i vërtetë” me një ekran fleksibël OLED.

Artikulli paraprak15 telefonat me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë
Artikulli tjetër7 pyetje që çdo drejtues duhet t’i bëjë vetes në fund të vitit