Iphone 13/ Eventi i madh i Apple do të mbahet më 14 Shtator

Apple do të zbulojë formacionin e saj të fundit të iPhone javën e ardhshme.

Kompania dërgoi ftesa për shtyp të martën për një ngjarje virtuale me etiketën “Kalimi i Kalifornisë” që do të zhvillohet të martën, 14 shtator, në selinë e saj në Apple Park në Cupertino, Kaliforni.

Apple pritet të shtojë katër telefona inteligjentë të rinj në formacionin e tij: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max. Thuhet gjithashtu se po përgatit Apple Watch Series 7-me veçori të reja shëndetësore dhe jetë më të mirë të baterisë dhe gjeneratën e saj të ardhshme AirPods 3, duke shfaqur një dizajn më në përputhje me AirPods.

Si zakonisht, iPhone do të jetë fokusi kryesor javën e ardhshme. Ngjarja vjetore e shtatorit është zakonisht më e ndjekura nga Apple gjatë vitit, pasi iPhone mbetet qendror në biznesin e tij. (Vitin e kaluar, Apple shtyu publikimin e iPhone 12 deri në tetor për shkak të vonesave të prodhimit që rrjedhin nga pandemia globale.)

Këtë vit, Apple thuhet se do të bëjë disa ndryshime në sistemin e saj të kamerave. IPhone 13 dhe më i përshtatshëm për buxhetin iPhone 13 mini do të kenë dy lente të kamerës së pasme të vendosura diagonalisht për herë të parë, potencialisht për të bërë vend për një sensor më të madh, sipas thashethemeve.

Artikulli paraprakGjermanët depozitojnë mbi 50 mln euro ‘para të pista’
Artikulli tjetërGoogle e tranformon Gmail-in në një platformë ku mund të bëhen thirrje telefonike