Cilat janë aplikacionet më të mira që ju paguajnë nëse i përdorni?

Cilat janë aplikacionet më të mira që ju paguajnë para ose kuponë nëse i përdorni? Ka shumë propozime në detin e madh të aplikacioneve për Android dhe iPhone dhe nëse shumë mund të jenë edhe një mashtrim, ka disa që e mbajnë atë që premtojnë, duke u ardhur në ndihmë për të mbledhur (sigurisht jo për një pagë të dytë) dhe për të zënë pak “kohë të lirë” me veprime të caktuara që do të kryhen online ose në territor, duke u shpërblyer me kuponë zbritje, kupona, por edhe direkt me kredite nëpërmjet PayPal ose me kredit aktual. Këtu janë katër lloje aplikacionesh për të vënë bast:

I fundit që ka debutuar në kategorinë me pagesë për përdorim është WeWard, një aplikacion falas për iPhone dhe Android tashmë shumë i popullarizuar në Belgjikë, Francë dhe Spanjë, i cili tani është i disponueshëm edhe në Itali. Aplikacioni shpërblen kilometrat e përshkuar dhe momentet historike të kompletuara me një monedhë të quajtur Ward që mund të konvertohet në euro për t’u marrë në llogarinë tuaj, si zbritje ose kartë dhuratë ose si donacione për bamirësi. Alternativat janë aplikacioni i njohur Sweatcoin dhe italiania Movecoin, të cilat në thelb funksionojnë në të njëjtën mënyrë.

Një nga shërbimet më të famshme që paguan përdoruesit për përdorim është Swagbucks, një portal ndërkombëtar i disponueshëm edhe në Itali për të marrë shpërblime duke kryer veprime të tilla si kërkimet përmes motorit të brendshëm ose përmes shiritit të detyrave të pronarit, duke vizituar faqe të caktuara ose duke iu përgjigjur sondazheve specifike.

Duke folur për anketat, ka aplikacione të shumta që ofrojnë shpërblime kuponash në portalet e tregtisë elektronike ose kartat e kreditit të disponueshme. Ndër këta është Ipsos iSay, i cili është ndër më të mirët për nga sasia dhe cilësia. Për të marrë një rezultat të mirë, është e rëndësishme të mbani gjithmonë profilin tuaj të përditësuar dhe t’u përgjigjeni gjithmonë pyetjeve të ndryshme vazhdimisht. Alternativat më të besueshme janë Google Opinion Rewards për të marrë kredit në Play Store për Android ose platformën Nielsen.

Së fundi, ndër aplikacionet që adoptojnë një qasje më të këndshme është BeMyEye, i organizuar me veprime që duhen kryer në botën reale: ju regjistroheni në platformë dhe kërkoni një mision që mund të bëjë për ju, për shembull, duke shkuar në një dyqan specifik në afër dhe kontrolloni çmimet e një produkti. Ju paguheni me transferta bankare në llogarinë tuaj bankare ose përmes PayPal.

Është mirë të lexosh të gjitha kushtet dhe të pyesësh për besueshmërinë e aplikacioneve që premtojnë pagesa në këmbim të përdorimit, ka vërtet shumë prej tyre dhe një përqindje e madhe janë më se të dyshimta. Këshilla është të jeni të kujdesshëm ndaj aplikacioneve nga zhvilluesit pak të njohur, me një numër të ulët shkarkimesh dhe mbi të gjitha me vlerësime negative. Më mirë të mbështeteni te operatorët më të rëndësishëm, të vetëdijshëm se përballë shpërblimeve jepen disa të dhëna personale dhe se do të duhet shumë përpjekje përpara se të merrni shpërblimet e para (modeste). Dhe në fakt, perceptimi është se shumë përdorues largohen nga platformat shumë përpara se të marrin kuponin e parë ose depozitën e parë. Wired. /Scan Tv/

Artikulli paraprakSi i formon klienti pritshmëritë e tij?
Artikulli tjetërPastrimi i parave përmes kriptomonedhave arriti në 8.6 miliardë dollarë