‘Apple Watch’ seria 8/ Ja kur pritet të dalë në treg

Apple pritet të lançojë një version të ri të Apple Watch, seria 8 që synon të ketë përdorim të gjerë sidomos nga  atletët në vitin 2022, së bashku me dy orë të tjera të reja inteligjente.

Sipas një burimi nga  Apple, ora do të jetë më e qëndrueshme dhe më rezistente ndaj gërvishtjeve për të konkurruar me firmat rivale, duke përfshirë Garmin dhe Coros.

Apple gjithashtu mund të zbulojë një version të përditësuar të Apple Watch SE, modeli me kosto më të ulët që u zbulua për herë të parë në vjeshtën e 2020, shkruan CNA.al.

Të dy modelet pritet të dalin në treg afërsisht në të njëjtën kohë me pajisjen kryesore të Apple, Apple Watch Series 8.

Detajet e përfolura të lëshimit vijnë nga këshilltari i Apple, Mark Gurman në Bloomberg, duke shkruar në këstin e fundit të buletinit të tij ‘Power On’. Apple nuk pranoi të ofrojë koment në përgjigje të një kërkese nga MailOnline.

Ka të ngjarë që tre orët inteligjente të Apple që përbëjnë gamën e vitit 2022 të dalin në vjeshtë, kur pritet të prezantohet iPhone 14.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gurman tha se ‘Rugged Apple Watch’ do të ishte një ‘version i fortë që synon atletët e sporteve ekstreme’.

“2021 ishte një vit modest për përditësimet e produkteve të Apple, por unë do të prisja një gamë më të gjerë produktesh të reja në vitin 2022”, tha ai.

Sipas Daily Mail, Apple ka lëshuar një flamur të ri Apple Watch çdo vit që nga viti 2015. Apple Watch Series 7 i këtij viti, me sa duket më i qëndrueshëm deri më sot, u lëshua në vjeshtë me karikim deri në 33 për qind më të shpejtë dhe një ekran më të madh, me çmime duke filluar nga 369 £ .

LEXO EDHE:  Tik Tok dyfishoi të ardhurat në vitin 2020

Ende nuk dihet shumë për Apple Watch Series 8, i cili duhet të dalë në vjeshtën e ardhshme siç pritej, së bashku me dy modelet e tjera të reja.

Apple Watch Series 8 mund të ketë një dizajn me skaj të sheshtë dhe ka të ngjarë të jetë i pajisur me një sensor të temperaturës.

Sa i përket versionit të përditësuar të Apple Watch SE, Gurman zbuloi më pak detaje në buletinin e tij.

SE është emri për produktet me çmim më të ulët të Apple – jo vetëm për orët inteligjente, por edhe për iPhone. Në vitin 2020, Apple lëshoi ​​​​iPhone SE 2, katër vjet pas iPhone SE origjinal.

Apple Watch SE prej 249 £, i lëshuar në shtator 2020, është një opsion me çmim më të ulët për përdoruesit, por i mungojnë veçoritë duke përfshirë një ekran gjithmonë ndezur, një sensor të oksigjenit në gjak dhe një elektrokardiogram (EKG). Gurman nuk përmendi se cilat përmirësime do të përfshihen në versionin 2022 – ndoshta i quajtur Apple Watch SE 2 – ose nëse do të ishte më i shtrenjtë se origjinali.

Këshilltari i Apple përshkruhet si ‘i respektuar’ dhe ka një histori të mirë kur bëhet fjalë për zbulimet e sakta të produkteve të gjigantëve të teknologjisë.

Apple Track, një blog që ruan thashethemet e Apple dhe burimet që i publikojnë ato, aktualisht i jep atij një vlerësim të saktësisë prej 87 për qind.

Nuk është hera e parë që thashethemet për një Apple Watch të fortë shfaqen nga Gurman – në mars, ai raportoi se ‘Explorer Edition’ do të kishte një kornizë gome më të qëndrueshme dhe rezistencë shtesë ndaj ndikimit për t’u mbajtur në ‘mjedise ekstreme./S.K-CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Artikulli paraprakPSE TURQIA I KA SHPALLUR LUFTË KAMATËS?
Artikulli tjetërPandemia rrit pasurinë e atyre që kanë më shumë