Air Arabia ikë nga Kosova

Kompania ajrore “Air Arabia” me tu mbyllur vitit 2012 ka mbledhur “plaçkat” nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, për tu kthyer në vendin e vet.
Zyrtarë të “Air Arabia” kanë konfirmuar se nga data 3 janar i këtij viti ka ndërprerë të gjitha fluturimet për në Kosovë.

Megjithatë, arsyet e ndërprerjes së fluturimeve nuk i kanë bërë të ditura, raporton Orainfo.

Ndryshe, “Air Arabia” ka operuar me dy fluturime në javë nga Sharjah në Aeroportin e Prishtinës dhe anasjelltas.

Artikulli paraprakIranit i bien fitimet nga nafta për 45%
Artikulli tjetërKosovë: Albright Capital Management tërhiqet nga gara