10 aplikacionet më të shkarkuara në vitin 2021

Së fundmi  Appfigures, ka publikuar listën me aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2021.

Sipas statistikave ,TikTok u rendit në vendin e parë, me më shumë se 586 milionë përdorues të rinj që e shkarkuan aplikacionin këtë vit.Pas tij,Instagrami aplikacioni me 566 milionë shkarkime. Meta – Facebook dhe WhatsApp – u renditën në vendin e tretë dhe të katërt, me 474 milionë dhe 444 milionë shkarkime. Ndërsa,, Snapchat, Messenger, Zoom, Capcut, Telegramdhe Google Meet ishin pjesë e Top 10-shes në listën e shkarkimeve më të shpeshta.

Artikulli paraprakHekurudha Kosovë-Shqipëri nis punimet në vitin 2024
Artikulli tjetërErdogan godet kamatën: Ja padrejtësia e saj e madhe