Tesla prezanton Cyberquad tërësisht elektrik 1,900 dollarë për fëmijë

Tesla ka lançuar në heshtje një ATV me katër rrota prej 1900 dollarësh për fëmijë. Cyberquad for Kids është i disponueshëm për t’u porositur tani nga faqja e internetit e Tesla dhe do të fillojë shpërndarjet pas 2-4 javë. Njoftimi surprizë vjen më shumë se dy vjet pasi Tesla njoftoi një ATV të përmasave të plota Cyberquad për të komplimentuar Cybertruck-in e saj futurist.

Ky Cybersquad i ri është projektuar për fëmijët 8 vjeç e lart, dhe ata që kanë prindër që mund të përballojnë t’u blejnë atyre një ATV 1,900 dollarë. Ai përfshin një kornizë çeliku, sedilje me jastëk. Ka edhe shirita drite LED për të kompletuar estetikën kiberpunk. Ky ATV tërësisht elektrik ka një shpejtësi maksimale prej 10 mph dhe bateria do të funksionojë deri në 15 milje distancë.

Ekzistojnë tre cilësime të shpejtësisë: 5 mph, 10 mph dhe 5 mph në të kundërt. Tesla thotë se do të duhen deri në 5 orë për t’u karikuar plotësisht dhe diapazoni i baterisë mund të ndikohet nga pesha e përdoruesit, terreni dhe konfigurimi i shpejtësisë. Cyberquad for Kids do të dërgohet vetëm në SHBA tani, dhe Tesla nuk garanton që ATV do të arrijë përpara festave.

 

/theverge

Artikulli paraprakRikthimi i perceptimit të mirë të muslimanëve, pjesa III – Si dështojnë organizatat muslimane në raport media.
Artikulli tjetërFjala më e kërkuar në internet për vitin 2021