Skena për Teknologjitë Fituese të Çmimit të Inovacionit në CES 2021 nga Ekosistemi Samsung

Në Consumer Electronics Show (CES) të këtij viti, vitrina zbuloi fituesit e çmimeve të lakmuara të Inovacionit, një vlerësim që njeh dizajnin dhe inxhinierinë e jashtëzakonshme në teknologjitë më të fundit. 44 prej produkteve dhe shërbimeve më të fundit të Samsung Electronics iu dha titulli prestigjioz, duke përfshirë katër nderime “Best of Innovation”.

Teksa Samsung Newsroom më parë vuri në dukje disa nga inovacionet triumfuese të kompanisë kur fituesit u shpallën për herë të parë, në frymën e vizionit të Samsung CES 2021 për të siguruar një ‘Normale më të Mirë për të Gjithë’, ne ju prezantojmë ato risi që kanë fituar çmime dhe janë njohur për inovacionin dhe vlerën që ato sjellin në jetën e përditshme të përdoruesve dhe rutinat në këtë mënyrë normale ‘të re’ jetese.

Midis fituesve, ishin disa nga risitë më të fundit të Samsung në kategorinë vizuale, duke përfshirë markën e re 110 inç MICRO LED, një produkt i rëndësishëm që fitoi çmimin “Best of Innovation” për tiparet që i ofrojnë përdoruesve kontroll të plotë mbi hapësirën si dhe përvojat e tyre.

MICRO LED 110 inç – Sigurimi i përvojave më të mira vizuale, MICRO LED 110 inç me çmimin “Best of Innovation” përmban 24 milion LED të kontrolluar individualisht dhe një procesor të fuqishëm MicroLed për një cilësi të mahnitshme të imazhit. Me mbi 99,99% raport ekran në trup dhe Ambient Mode të Samsung që shfaq tre pjesë ekskluzive nga artisti i ri Refik Anadol, televizori shkrihet në mjediset e tij, pavarësisht nëse ekrani është i ndezur ose i fikur.

QN900A Neo QLED 85-inç – QN900A Neo QLED i Samsung rrit përvojën e shikimit falë procesorit të tij të azhurnuar Quantum të fuqizuar nga Inteligjenca Artificiale dhe teknologjisë së re të burimit të dritës, ku çdo çip i dritës së pasme LED lëshon dritë të veçantë për të lejuar që përmbajtja të shijohet siç është destinuar.

Smart TV Accessibility – Modelet 2021 QLED dhe Neo QLED të Samsung paraqesin të gjitha përparimet më të fundit në AI dhe teknologji për të ndihmuar më shumë përdorues që të shijojnë në mënyrë komode përvojat e tyre televizive me karakteristika të reja të tilla si Caption Moving, Sign Language Zoom dhe Multi-Output Audio

Fituesit e Çmimit të Inovacionit CES 2021 të Samsung gjithashtu përfshinë disa nga elektroshtëpiaket dhe produktet inteligjente të shtëpisë me inovacionet më të fundit të dizajnuara për t’iu përshtatur çdo mënyrë jetese, përfshirë frigoriferin e ri Samsung Bespoke 4-Door Flex.

Samsung Bespoke 4-Door Flex – Shtesa më e fundit në modelin e frigoriferëve Bespoke të Samsung dhe i pari që fillon në tregun amerikan, Samsung Bespoke 4-Door Flex u lejon përdoruesve të zgjedhin nga një gamë e gjerë ngjyrash dhe materialesh teksa ofron karakteristika ​​të fuqishme dhe fleksibël rujatjeje përfshirë një Beverage Center të ri.

Family Hub for 2021 – Duke e bërë Family Hub shumë më tepër sesa një vend për të ruajtur ushqimin, Family Hub for 2021 u ofron familjeve karakteristika fleksibël të menaxhimit të ushqimit, një touchscreen intuitiv LED 21.5 inç dhe plotësisht të personalizueshëm, dhe ndërlidhje pajisjesh pa ndërprerje për gatim, argëtim, mesazhe dhe më shumë.

WF8800A Front Load Washer – Me një përvojë përdoruesi të Smart Dial që mëson preferencat e përdoruesit dhe rekomandon cikle optimale për çdo larje, WF8800A ofron një përvojë të ridizenjuar të lavanderisë që është më e zgjuar, më intuitive dhe më pak stresuese se kurrë më parë.

JetBot 90 AI + – Me sensorë LiDAR dhe 3D, si dhe teknologji të përparuar të njohjes së objekteve, i mundësuar nga Intel® për të manovruar saktësisht rreth tyre, JetBot 90 AI + është një pastrues robot elegant që përmban një Clean StationTM që zbrazet vetë dhe kamera të përparme për pastrim efikas dhe inteligjent të shtëpisë.

Jet 95 Cordless Stick Vacuum – Duke shfaqur një sistem automatik të zbrazjes së pluhurit të integruar me stacionin e tij të karikimit të baterisë, Jet 95 është një ndihmës revolucionar i pastrimit.

Mikrovala Slim Over-the-Range (OTR) – Mikrovala Slim OTR kursen hapësirë në banak duke dhënë performancën optimale si prodhimi 1100W më i mirë në industri, dhe përfshin një sistem të ventilimit të energjisë me një kapacitet thithës 550 cu.ft./min.

Front Control Slide-in Flex Duo Induction Range – Një azhurnim modern i çdo kuzhine, soba Front Control Slide-in Flex Duo Induction Range përfshin lidhjen Wi-Fi, kontroll më të thjeshtë me Smart Dial dhe një modalitet të integruar Air Fry për gatim të përshtatshëm. Për më tepër, duke përdorur induksionin, produkti zvogëlon konsumin e energjisë dhe përmban dyer të dyfishta që kthejnë një furrë në dy në mënyrë që përdoruesit të mos kufizohen vetëm në një temperaturë të furrës ose kohëmatës.

Samsung Water Purifier (Family Faucet/Chef Faucet) – Me Wi-Fi dhe aktivizim zanor, pastruesi i ujit i Samsung ofron filtrim të përmirësuar me dy rubineta për përdorime të ndryshme, instalim të personalizueshëm horizontal ose vertikal dhe kontroll të zgjuar të largët.

SmartThings Cooking – Një përvojë kuzhine me një ndalesë e mundësuar nga Whisk’s Food AI, SmartThings Cooking rekomandon receta të përshtatshme për shijet e përdoruesit dhe kërkesat dietike, ndërton plane vaktesh dhe lista ushqimesh, dhe dërgon të dhëna recetash drejt pajisjeve për përvoja të integruara, inteligjente të gatimit.

Shumë nga produktet dhe shërbimet e përmendura ishin qendra e eventit virtual CES të këtij viti, së bashku me një sërë fituesish të tjerë nga i gjithë ekosistemi Samsung duke përfshirë produkte të ndryshme nga kategoria e celularëve dhe një varg zgjidhjesh lider të memories nga Samsung. Për më shumë informacion, ju lutem vizitoni https://news.samsung.com/global/

Artikulli paraprakMurtaja që do të shkatërrojë njerëzimin
Artikulli tjetërArsyeja e rëndësishme pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep