Nga 1 nëntori WhatsApp ndalon të funksionojë në disa telefona, lista

Përdoruesit e Apple dhe Android me modele të vjetra kanë vetëm disa ditë derisa WhatsApp t’i ndalojë ata të kenë akses në mesazhe, foto dhe video.

Platforma e mesazheve po heq mbështetjen për një numër modelesh të vjetra të smartfonëve, që do të thotë se nga 1 nëntori shumë do tw mbesin pa aplikacionin popullor që ofron ndarje falas të fotografive në të gjithë botën.

Të hënën, 43 modele të smartfonëve – si në Android ashtu edhe në iOS – do të ndalojnë së punuari, transmeton /21Media.

A është telefoni juaj në listë?

iPhone

iPhone SE

iPhone 6S

iPhone 6S Plus

Samsung

Samsung Galaxy Trend Lite

Trendi Galaxy II

Galaxy SII

Galaxy S3 mini

Galaxy Xcover 2

Galaxy Core

Galaxy Ace 2

LG

Lucid 2

LG Optimus F7

LG Optimus F5

Optimus L3 II Dual

Optimus F5

Optimus L5

Optimus L5 II

Optimus L5 Dual

Optimus L3 II

Optimus L7

Optimus L7 II Dual

Optimus L7 II

Optimus F6, Enact

Optimus L4 II Dual

Optimus F3

Optimus L4 II

Optimus L2 II

Optimus Nitro HD and 4X HD

Optimus F3Q

Huawei

Ascend G740

Ascend Mate

Ascend D Quad XL

Ascend D1 Quad XL

Ascend P1 S

Ascend D2

Sony

Xperia Miro

Sony Xperia Neo L

Xperia Arc S

ZTE

ZTE Grand S Flex

ZTE V956

Grand X Quad V987

ZTE Grand Memo

Të tjerë

The Alcatel One Touch Evo 7

Archos 53 Platinum

HTC Desire 500

Caterpillar Cat B15

Wiko Cink Five

Wiko Darknight

Lenovo A820

UMi X2

Faea F1

THL W8.

Artikulli paraprakMeta: Pse Facebook ndryshon emrin?
Artikulli tjetërRepertori Statistikor mbi Ndërmarrjet Ekonomike në Kosovë