Ballina Autorët Postime nga admin

admin

1861 POSTIME 0 KOMENTET
- Advertisement -

Na ndiq

0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek

Më të lexuarat

Dilema jonë osmane dhe identitare…

Justinian TOPULLI Historiografia jonë zyrtare, arti dhe ligjërimi politik për dekada me radhë e kanë paraqitur sundimin osman si diçka shumë të keqe, si pushtim...

Përkundër koronës, 80% e njerëzve në botë paguajnë me “para në dorë”

“Paratë e gatshme do të duhen edhe për një kohë të gjatë”. Kështu thotë shefi i kompanisë së njohur zvicerane, “Orell Füssli”, Daniel Link. Kompania...

PANDEMIA/ Si i mbajti ekonomitë nordike “puna nga shtëpia”

Helen Balfors, një menaxhere e projektit në konglomeratin norvegjez Orkli, ka punuar nga shtëpia më gjatë se shumica e kolegëve të saj pasi u...

Çfarë e tërhoqi investitorin holandez të investonte në Kosovë?

Kompania Kivo, është kompani holandeze, e cila ka përfaqësi edhe në Kosovë. “Nëse të duhen 20 persona në fabrikë, brenda një dite i ke njerëzit...

FMN: PARASHIKIMI EKONOMIK GLOBAL MË PAK KATASTROFIK

Parashikimi për ekonominë botërore është më pak i tmerrshëm sesa ai vlerësuar në qershor, tha sot një zëdhënësi i FMN-së, duke sugjeruar se vlerësimet...

Moti

Tirana, AL
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
57 %
1.5kmh
75 %
Mon
23 °
Tue
19 °
Wed
21 °
Thu
20 °
Fri
24 °

Trendi

Anipots